Lava Pure od LavaVitae wspomagający proces detoksykacji organizmu.

Zeolit medyczny, a choroby cywilizacyjne

Choroby cywilizacyjne dwudziestego pierwszego wieku poddają organizm człowieka pod nieustanną presję, uczucie zmęczenia, choroby psychosomatyczne, zaburzenia układu pokarmowego czy postępujące choroby nerek, skóry oraz zaburzenia układu nerwowego to tylko niewielka część z niebezpieczeństwo przed którym należy chronić swój organizm.

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć wzrost zachorowań na przewlekłe choroby spowodowane nagromadzeniem się w organizmie toksyn środowiskowych, zwłaszcza metali ciężkich, wiele z tych zanieczyszczeń może dostawać się do wnętrza człowieka, dzieje się tak ponieważ toksyczne metale, nawet przy niskim stężeniu mogą gromadzić się w glebie a następnie akumulować w łańcuchu pokarmowym.

Smutna prawda jest taka, że wiele zagrożeń środowiskowych jest niewidoczna dla oka, co za tym idzie nie wzbudza zbytniego zainteresowania szerszej opinii publicznej, niestety zanieczyszczenia środowiskowe widoczne czy też nie wpływają katastrofalnie na ludzkie zdrowie.

Źródła toksyn i metali ciężkich

We wszystkich krajach wysokorozwiniętych zaobserwować można wzrost zanieczyszczenia powietrza, stężenia zanieczyszczeń (m.in. metale ciężkie, pestycydy czy herbicydy), ilości syntetycznych dodatków w spożywanej żywności (takich jak, kolory, aromaty i konserwanty), nie można również zaprzeczyć coraz częstszego używania „społecznie akceptowanych narkotyków” takich jak nikotyna, alkohol, kofeina czy wzrost zażywania środków przeciwbólowych. Dlatego oczywistym powinien być fakt, że wszystkie te czynniki to oprócz skłonności genetycznych i stylu życia  jedna z przyczyn postawania chorób cywilizacyjnych i należy znaleźć sposób aby się przed nimi chronić.

Należy podjąć działania mające na celu obniżenie lub uniknięcie ryzyka zachorowania, sama zmiana stylu życia może nie być wystarczająca, ponieważ nie eliminuje wszystkich czynników ryzyka, rodzi się natomiast nowe podejście które obejmuje wspomaganie naturalnych mechanizmów obronnych i zdolności organizmu do detoksykacji lub odciążenie organizmu, zanim osiągnie on swoje granice wytrzymałości.

Jak Lava Pure wiąże i usuwa toksyny i metale ciężkie

Lava Pure firmy LavaVitae oparty na zeolicie TMA to certyfikowany produkt dostępny w całej Europie. „Przeznaczony głównie do zmniejszania dziennych dodatkowych obciążeń organizmu przez ograniczenie bezpośredniej ekspozycji na zanieczyszczenia, a tym samym do eliminacji możliwych przyczyn pojawienia się zwiększonej przepuszczalności ścian jelita. Na przykład główny mechanizm działania zeolitu poddanego obróbce trybo mechanicznej –TMA (wiązanie substancji zanieczyszczających) służy do wspomagania pracy przewodu żołądkowo-jelitowego oraz narządów detoksykacji, zwłaszcza wątroby” Wyciąg z raportu oceny jednostki certyfikującej

Zastosowanie zeolitu medycznego Lava Pure pomaga wzmocnić barierę ochronną jelit co z kolei wzmacnia system obrony organizmu przez niepożądanymi substancjami, co wzmacnia i odciąża układ detoksykacji.

Codzienne stosowanie zeolitu TMA pomaga wzmocnić bariery ściany jelita, poprawia funkcje/integralności ściany jelita oraz wykazuje działanie przeciwzapalne. Przyjmowanie zeolitu medycznego wspomaga układ odpornościowy i pomaga w eliminowaniu endotoksyn. Uwzględnienie zeolitu w regularnym stosowaniu pomaga wzmocnić organizm oraz skutecznie zmniejsza prawdopodobieństwo narażenia człowieka na negatywne czynniki środowiskowe, toksyny, zmniejszając ryzyko występowania wielu chorobom środowiskowym.

Zeolit działanie przeciwutleniające

Wolne rodniki występują w pewnej ilości w każdym organizmie ludzkim a zwiększenie poziomu zanieczyszczeń w środowisku powoduje tworzenie zbyt wielu rodników (ROS) które nie są przetwarzane przez organizm. Zwiększone uwalnianie się ROS spowodowane jest między innymi przez wchłanianie zbyt dużej ilości zanieczyszczeń, wysokiej zawartości tłuszczu w diecie, paleniu tytoniu i picia alkoholu ale również metabolizowania różnych leków.

Wyrób medyczny Lava Pure firmy LavaVitae wykazuje działanie przeciwutleniające. Podczas testowania antyoksydacyjnej aktywności zeolitu TMA pokazano, że zeolit jako główny, nieenzymatyczny przeciwutleniacz katalizuje tworzenie rodników przez wiązanie jonów metali, zarówno w czystej emulsji lipidowej, jak i w bardziej złożonych systemach. Tworzenie się nowych wolnych rodników (ROS) można w  ten sposób zmniejszyć nawet o 50%.

„Dzięki zapobiegawczej redukcji zanieczyszczeń przez wiązanie ich przez zeolit TMA w przewodzie pokarmowym w jelitach, a następnie odciążeniu układu detoksykacji, szczególnie wątroby, działanie leków może być odpowiednio wspomagane. Produkt medyczny Lava Pure od LavaVitae stanowi skuteczną pomoc w zapobieganiu i zagłodzeniu chorób przez wspomaganie leczenia (środek pomocniczy i/lub do stosowania w okresie rekonwalescencji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *